Haber

CHP’li Yalım, depremde zarar gören traktör ve tarım aletleri için destek istedi.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, deprem bölgesinde hasar gören traktör ve tarım aletleriyle ilgili zararların tazmin edilmesini istedi.

Yalım, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, aldığı sarsıntının ardından yaralarını sararken, hayatta kalanların ve hayatını kaybedenlerin yakınlarının sorunlarını konuşmak zorunda kaldığını söyledi.

Bu sorunların da çözülmesi gerektiğini belirten Yalım, depremin olduğu bölgelerde ve köylerde yıkılan köylerde çok sayıda traktör ve tarım makinesinin enkaz altında kaldığını gördüklerini söyledi.

Bölgede tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesinin önemine işaret eden Yalım, “Traktörler başta olmak üzere zarar gören diğer tarım aletlerinin zararlarının giderilmesi için sıfır faizli destek sağlanması için Tarım ve Orman Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı’ndan destek rica ediyorum. ÖTV ve KDV’siz değiştirmek. dedi.

Yalım, depremde hasar gören araçlar için trafik sigortasının ödediği 120 bin liranın bu kez araç sahiplerine ödenmesini istedi.

Yardım malzemelerini deprem bölgesine taşıyan nakliyecilere ve firma sahiplerine teşekkür eden Yalım, gelecekte bölgenin imarı için başka nakliyelerin de olacağını, bu aşamada fırsatçılara karşı önlem alınması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu