Ekonomi

GIV’den Kahramanmaraş’taki depremzedelere iftar

11 ilde büyük yıkıma neden olan depremlerin ardından afet bölgesindeki takviyelerini sürdüren GİV, Beyoğlu Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ta kurduğu ‘Kardeşlik Sofrası’nda depremzedelere iftar yemeği verdi. GİV Genel Lideri Mehmet Koç ve İcra Kurulu Üyeleri, ramazan ayının ruhani atmosferinde depremzedelerle bir araya geldi.

GİV Genel Başkanı Mehmet Koç, Kahramanmaraş merkezli şoklarla ülke olarak unutulmayacak acılar yaşadığımızı belirterek, “Allah hepimizi bu tür felaketlerden korusun. Hepimize geçmiş olsun. Biz büyük bir ülkeyiz. yardımlaşmayı seviyor ve yaraları sarmaya çalışıyoruz.Bizim büyük bir devletimiz var.Dünyanın neresinde böyle bir felaket var?” Ne olursa olsun, sorunlar olacaktı. İnşallah bundan sonra yapılacak çalışmalarla bunlar en aza indirilecek. Maddi kayıplar yerine konulacak ama can kaybı elbette kolay değil. İnşallah hepsinin şehit olduğuna inanıyoruz. GIV olarak, yaşanan depremlerin ardından yönetim kurulumuz, icra kurulumuz, şubelerimiz ve üyelerimiz ile birlikte “İhtiyaçlar doğrultusunda yardımlarımızı yaptık. Türkoğlu ilçesinde kurulmaya başlanan konteyner şehrimizde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sarsıntının yaraları tamamen iyileşene kadar takviye çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

GİV Başkanı Mehmet Koç ve Murahhas Üyeler, iftar programı öncesi konteyner kent alanına giderek incelemelerde bulundu.

Hareket Spor Kulübü’nün düzenlediği “İyilik Kupası”na sponsor olan GİV, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya, Osmaniye, Adana, Gaziantep ve Osmaniye illerinde 100 bini aşkın depremzedeye moral verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu