Haber

Hüseyin Baş’ın Kılıçdaroğlu’nun “Masayı Büyütmeliyiz” açıklamasına bomba: Boşuna beklemeyin

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Millet İttifakı’ndaki çatlağa ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çekici bir değerlendirmede bulundu. İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in çıkışının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Masayı büyütmeliyiz” vurgusu yaptığı videosuna yanıt veren Baş, “Masa genişlemiyor arkadaşlar ben daha önce denedim boşuna beklemeyin. .”

İşte Hüseyin Baş’ın paylaşımı;

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, DÜZGÜN Parti lideri Meral Akşener’in “Masayı büyütmemiz lazım” çıkışına tepki olarak paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı: “Bu yola çıktığımızda hep Halil İbrahim’in masasından bahsettik. Çünkü ‘bu ülkenin bütün renklerini bu masaya davet etmeliyiz’ dedim, ‘Aksi halde bu ülke kalkınmaz’ dedim. oturma’. Birilerini küçümseyerek, yok sayarak Türkiye’yi değiştiremeyiz. 20 yıldır bu Türkiye’yi yaşıyoruz aslında.”

6’LI TABLODA DAHİL DEĞİLDİR

BTP lideri Baş, Ekim 2022’de katıldığı bir canlı yayında, “Parti ekipleri olarak Millet İttifakı’nı destekliyoruz, içinde olacağız. Ben de Millet İttifakı’na dahil olayım. Artık açık davet olamaz. Açmıyorlarsa açıklasınlar. Çünkü milletimiz istiyor, Vatandaş bunu istiyor. Millet İttifakı ve altılı masa üyeleri değerlendirsin” dedi. Baş, daha sonra İYİ Parti lideri Akşener ile bir araya geldi ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Masadaki diğer liderler değerlendirsin” dedi. Yapılan istişareler sonucunda Baş’ın partisi Altılı Tablo’ya dahil edilmedi.

habermeram.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu