Haber

Mardin’den deprem bölgesine 9 tır yardım malzemesi gönderildi

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle afet bölgesine Mardin’den 9 tır yardım malzemesi gönderildi.

Mardin Valiliği ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen yardım çalışmalarına Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de destek verdi.

Buradaki fabrikaların ürettiği giysi ve gıda maddelerinin yüklü olduğu 9 TIR, Gaziantep, Adıyaman ve Şanlıurfa depo alanlarına gönderildi.

Mardin OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nasır Duyan yaptığı açıklamada, ülke ve millet olarak büyük acılar yaşadıklarını söyledi.

Türkiye’yi kasıp kavuran depremde zarar gören vatandaşlara yardım toplamak amacıyla girişimci heyetten oluşturdukları kriz masasının kısa sürede gıda, giyecek ve gerekli malzemeleri topladığını belirten Duyan, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizi kasıp kavuran ve 10 ilimizi etkisi altına alan deprem içimizi yaktı. Bu süreçte ilk 9 TIR’a un, makarna, ekmek, bulgur, mont, bez, su, meyve suyu, battaniye olmak üzere yardım malzemeleri gönderdik. Her gün elimizden geldiğince yardım etmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu