Haber

Bursa’da oy kullanmaya engel yok

BURSA (İGFA) –Engellilerin ulaşım ve erişim yükünün çözümüne yönelik sosyal projeler geliştiren Büyükşehir Belediyesi, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde ortopedik engelli ve yatağa bağlı hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirebilmeleri için tüm imkanlarını seferber etti. .

Seçimlerde tekerlekli sandalye ve akülü sandalye kullanan ortopedik engelli vatandaşlar ile yatalak ve yarı yatalak hastaların ücretsiz ulaşımını sağlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Şube Müdürlüğü bünyesinde asansörlü sistem rampa araçlarını, bünyesindeki ambulansları hazırladı. Seçimler için Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü. Böylece Büyükşehir Belediyesi, engelli ancak yürüyemeyen ya da yatağa bağımlı olan Bursalıların sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini sağlayacak.

Bu merkezde maniasız ulaşım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşların 12 Mayıs Cuma günü saat 17.00’ye kadar Alo 153 veya ‘0224 7161155’ ve 0224 7162189’u arayarak kayıt yaptırması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu