Haber

‘Cennetten bir kare’ diye tanıtılan 250 daireli konut depremde yıkıldı.

HATAY’ın Antakya ilçesinde 2013 yılında tamamlandığı belirtilen 12 katlı 250 daireli Renaissance Residence depremde yıkıldı. Enkaz altında çok sayıda kişinin olduğu öğrenilirken, grupların arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Rezidansı yapan şirketin, 2013 yılında sosyal medyada fotoğraflarını paylaştığı konuta ‘cennetten bir kare’ yazdığı ortaya çıktı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde İnönü Bulvarı üzerinde 2013 yılında tamamlanacağı belirtilen 12 katlı 250 daireli Rönesans Residence, Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremde yıkıldı. Konutun enkazı havadan drone ile incelenirken, binanın havuzun bulunduğu alanın üzerine düştüğü ve sokaktaki diğer binaya zarar verdiği görüldü.

Yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı tahmin edilen konutta çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı belirtildi. Çalışmalar bölgeye ulaşan arama kurtarma ekipleri tarafından yürütülürken, inşaatı yapan şirketin 2013 yılında konutun fotoğraflarını sosyal medyada ‘Cennetten bir kare, Rönesans Residence’ notuyla paylaştığı ortaya çıktı. . Konutun bulunduğu cadde üzerinde bulunan 12 katlı bir bina daha depremde yıkıldı. Gruplar, konutta ve başka bir apartmanda enkaz altında kalanları kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altında yakınları bulunanlar ise yapının yanında müjdeli haber bekliyor. HATAYSPORLU CHRISTIAN ATSU VE TANER SAVUT KONUT YÜKÜNDE

Öte yandan Hataysporlu futbolcu Kerim Alıcı, spor menajeri Taner Savut ve takım arkadaşı Christian Atsu’nun Rönesans Konutu’nun enkazında olduğunu belirterek, “Taner Savut ve Christian Atsu enkaz altında. Bir an önce yardım istiyoruz. Ekinci Mahallesi , İnönü Bulvarı, A1 Blok, 9. kat. Rönesans Rezidans, Hatay” ve yardım davetlisi.

pinarhisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu