Teknoloji

Google’dan Windows ve Android Kullanıcılarına Özel Analiz… Artık çok kolay!

Google, Android’in Windows ile entegrasyonunu geliştirerek, Android cihazlar ile Windows PC arasında dosya aktarımını çok daha kolay hale getirdi. Bir blog gönderisinde, teknoloji devi 4-5 metre içinde oldukları sürecePC’ler ve Android cihazlar arasında fotoğraf, belge ve belge göndermeyi mümkün kılan Close Sharing uygulamasının beta sürümünü kullanıma sunduğunu duyurdu.

AIRDROP ALTERNATİFİ OLARAK GÖRÜLÜYOR

2020’de Google, kullanıcıların Android telefonlar, tabletler ve Chromebook’lar arasında hızlı bir şekilde içerik gönderip almasına olanak tanıyan Nearby Share’i kullanıma sundu. Artık Windows’ta dosya paylaşımını içerecek şekilde genişletilen beta, Windows 10’un 64 bit sürümü ve bittiKullanıcılar için doğrudan Android web sitesinden indirilebilir.

Bu özelliğin çalışması için kullanıcıların bilgisayarlarının WiFi ve Bluetooth’unu açmaları gerekir. . İstenmeyen posta göndermekten veya belge göndermekten kaçınmak için Nearby Share uygulaması kullanıcıları, cihazlarını kimlerin görebileceğini ve belge gönderebileceğini seçebilir.

NASIL KULLANILIR?

Cihazınızın ekranları kapalıysa, her iki cihazda da sahibinin Google hesabında oturum açıldığı sürece belge paylaşımı mümkün olacaktır.

Bir Android cihazdan bilgisayarınıza belge paylaşmak için, PC’nizde çalışan Nearby Share Beta uygulamasına ihtiyacınız var, ardından tek yapmanız gereken dosyaları uygulamaya sürükleyip bırakmak, göndermek istediğiniz içeriğin üstündeki paylaş öğesine dokunup, açılır listedeki kullanılabilir aygıtlar listesinden bilgisayarınızı seçin.

Nearby Share beta sürümü, ABD’de ve AB hariç dünyanın birçok ülkesinde indirilebilir.

KAYNAK: HABER7

haber-yusufeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu