Haber

Rafael Nadal’a göre Yılın Sporcusu Lionel Messi

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, Laureus World’e aday gösterildi SporÖdül töreninde Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi’nin yılın erkek sporcusu seçilmesi gerektiğini söyledi.

Spor dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösterilen Laureus Dünya Spor Ödülleri’nin adaylarını sosyal paylaşım sitesi Instagram hesabından değerlendiren Nadal, “Laureus Ödülleri’nde yeniden erkek sporcular arasında gösterilmekten onur duyuyorum. Yılın adayları, ancak Lionel Messi, bu ödülü gerçekten hak ediyorsunuz.” terimleri kullandı.

Geçen yıl Avustralya Açık ve Fransa Açık’ı kazanarak toplam grand slam turnuvası şampiyonluk sayısını 22’ye çıkaran Nadal, turnuvada yılın şampiyonluğuna imza atan sporcular arasında yer alan vatandaşı genç tenisçi Carlos Alcaraz’a da destek verdi. Laureus Dünya Spor Ödülleri.

Geçen yıl FIFA Dünya Kupası’nda gösterdiği üstün performansla Arjantin’in 36 yıl sonra galibiyetinde başrol oynayan Messi, turnuvanın en iyi futbolcusu seçildi. 19 yaşındaki Alcaraz, geçen yıl ABD Açık da dahil olmak üzere 5 turnuva kazanarak dünya sıralamasında zirveye ulaşan en genç erkek tenisçi oldu.

Laureus Dünya Spor Ödülleri’nde yılın erkek sporcusu adayları arasında Nadal ve Messi’nin yanı sıra Kylian Mbappe, Stephen Curry, Armand Duplantis ve Max Verstappen de yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu