Haber

Triatlon Federasyonu, depremden etkilenen aileleri ağırlamak için dayanışma kampanyası başlattı

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF), “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen ailelere ev sahipliği yapmak için dayanışma kampanyası başlattı.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Depremden etkilenen aile (mümkün olan en fazla kişi dahil), Denizli’de TTF Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal’a ait 3 katlı apartman dairesinde 6 ay süreyle misafir edilecektir.” terimler kullanıldı.

8 depremzededen oluşan 2 ailenin ilgili bakanlıklarca belirlendiğini belirten Federasyon Lideri Bayram Yalçınkaya, “Kalan kontenjan için tanıdığınız kişileri federasyon başkanlığımıza yönlendirerek kampanyadan faydalanabilirsiniz.” açıklama yaptı.

Kampanya süresince ailelerin yatak, koltuk, ocak, buzdolabı gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra aylık beslenme ihtiyaçlarının da karşılanmasının hedeflendiğini belirten Kampanya Koordinatörü Göktürk Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanlığı.

Kampanyaya bağış yapacak olanlar, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanlığı adına “TTF Deprem Mağdurları Konukevi Dayanışma Kampanyası” ibaresi ile “TR14 0003 2000 0000 0061 0283 83” numaralı IBAN’a yardım gönderebilecekler.

Kampanya kapsamında toplanan bağışların miktarı ve harcama dökümü sistematik aralıklarla kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu